V čem je kruhový trénink lepší než jiná cvičení na hubnutí?

Mezi nejčastěji doporučované aktivity pro hubnutí patří různé aerobní aktivity prováděné při mírné až střední zátěži – například běh, rychlá chůze, jízda na kole, jízda na kolečkových bruslích, běhání na pásu či šlapání na rotopedu, …

Každá aktivita má svůj přínos. Nicméně výhodou kruhového tréninku je kromě rovnoměrné aerobní zátěže, která je nejlepší na spalování tuků, též postupné zpevňování celé postavy.

Ten, kdo chce shodit nějaké to kilčo, často nebojuje jen s nadváhou, ale též s vlastním vzhledem. V tomto případě pak nadbytečný tuk není jediným problémem. Též ochablé svaly, volná kůže či silnější boky potřebují alespoň drobnou pozornost Emotikona smile.

Jednou z výhod kruhového tréninku je také to, že díky střídání různých cviků se vám podaří během jedné hodiny zapojit téměř všechny svaly vašeho těla. Výsledný efekt aktivace metabolismu je pak výrazně vyšší. Kruhový trénink je tak ideální nástroj k formování (nejenom) ženské postavy.

V Plusku máme různé typy kruhových tréninků – pro začátečníky, pro náctileté, zaměřené na formování postavy, pro redukci váky, … Naši trenéři se snaží ke každému klientovi přistupovat individuálně a tak se nemusíte bát některé cvičení navštívit. Martina i Matěj udělají maximum, aby jste byli spokojení :-). A pokud Vám žádný z aktuálních termínů nevyhovuje, napište nám, zkusíme společně něco vymyslet.

Konkrétní cvičení naleznete v našem rezervačním systému http://rezervace.plusfitness.cz/sc…/Plusfitness/Plus_fitness nebo na našich webových stránkách www.plusfitness.cz


Proč hlídat tepovou frekvenci?

Necvičte jen tělem, ale i hlavou. Na začátku si řekněte, co od cvičení očekáváte. Chcete si vylepšit kondici? Chcete zhubnout? Chcete si dát do těla, pročistit si hlavu a prostě potřebujete propotit triko?

Pro každý cíl se hodí jiné cvičení a je vhodné cvičit v rozdílném tepovém pásmu. Čím jste trénovanější, tím je vaše tepová frekvence při zátěží nižší. To je odpověď na to, proč například kamarádka, která je zvyklá na pravidelnou aktivitu, při zumbě hubne a tobě kila dolů nejdou – každá máte jinou tepovou frekvenci optimální pro spalování tuků.

Pokud chcete hubnout, nesprintujte, nezávodíte. Možná se vám na první pohled bude zdát, že se příliš flákáte, že byste mohli cvičit intenzivněji, ale vydržte a po několika týdnech objevíte výsledky. Je také důležité cvičit v kuse déle než 30 minut, protože právě po této době vypotřebujete energetické zásoby ve svých svalech a začínáte využívat energii ze svých tukových zásob.

Pokud cvičíte při intenzivnější zátěži, vaše tělo spaluje cukry, takové cvičení je dobré pro vylepšení kondice.

Jak tedy zjistíte rozmezí tepové frekvence, ve které byste měli cvičit?

Nejprve si vypočítejte vaši maximální tepovou frekvenci:

  • pro ženy: 226 – Váš věk
  • pro muže: 220 – Váš věk

Váš tep by se poté měl pohybovat v následujících pásmech vaší maximální tepové frekvence:

50 – 65%

 

regenerační zóna zóna zaměřená na zotavení organismu a regeneraci po těžkém výkonu
65% – 75% aerobní zóna

spalování tuků

zlepšujete svoji kondici, dochází ke spalování tuků
75 – 85 % aerobní zóna

zlepšení kondice

cvičení v této zóně je nejúčinnější pro zlepšení vaší fyzické kondice, zlepšujete svůj kardiovaskulární systém
85% a více anaerobní zóna doporučeno pro krátkodobý trénink a pro trénované sportovce

A to nejlepší na konec! Máme pro vás k využití zdarma 10 ks sporttesterů, se kterými můžete sledovat svůj tep na našich lekcích. Ptejte se po nich na recepci. 🙂