Je lepší cvičit s trenérem nebo individuálně?

Občas dostáváme otázku, zda-li je lepší cvičit s trenérem nebo individuálně. Odpovídám, že na to není jednoznačná odpověď. Záleží na tom, co komu více vyhovuje.

Jednou jsem slyšel tuto odpověď: „sám cvičí introvert , s trenérem nevěrná manželka a ostatní cvičí ve skupině :-).

Přítomnost dalších lidí při cvičení určitě ovlivňuje Váš výkon. Je dokázáno, že v přítomnosti druhých lidí vzrůstá kompetitivní instinkt, čímž vzrůstá nervová energie a dochází k vyššímu výkonu. Tomuto jevu se říká „sociální facilitace“.

Přítomnost trenéra je velmi důležitá hlavně v začátcích. Pokud potřebujete zhubnout, zformovat postavu, nabrat svalovou hmotu v konkrétních partiích, … lze trenéra jen doporučit.

12715730_967856199957369_1025008249214991945_nRád bych se také zmínil o sociálním efektu radosti, který přináší skupinové cvičení. Poskytuje příležitost ke komunikaci, společnému prožitku, uznání, … Již od útlého věku se učíme srovnání ve skupině, soupeření a soutěžení. K tomu patří též posportovní aktivity. To je důvod, proč se snažíme trvale zlepšovat naší relaxační zonu u recepce, aby jste měli možnost si po cvičení poklábosit, dát si společně spalovací čaj, „hubnoucí“ kávu s probiotiky či proteinovou tyčinku.

Když po cvičení chvíli odrelaxujete, uvidíte, že prožitek z návštěvy fitka bude ještě silnější :-). Naše milé recepční se o Vás rádi postarají.