Nejezděte na rezervu


Začínáte s cvičením? Po prvních hodinách ve fitku jste zmordovaní, že přemýšlíte, zda-li Vaše rozhodnutí chodit cvičit bylo správné?

Každý začátek je těžký. Nejen že musíte postupně své svalstvo vytrénovat, naučit se dobře dýchat, držet odpovídající tempo, ale také dodávat vašemu tělu tu správnou energii, aby Vám cvičení nepřinášelo jen utrpení, ale i potěšení.

Hodně často udělají lidé, kteří s cvičením začínají, zásadní chybu, a to tu, že zapomenou doplňovat palivo a pohonné hmoty.
Je třeba si hned na začátku uvědomit, že cvičení, kromě radosti z překonávání sama sebe, přináší i starost o výživu a pitný režim. Ideální je, když jsou tyto potřeby ušity na míru každého jednotlivce. Jinak se vše může místo požadovaných efektů zadrhnout v podobě bolesti kloubů, křečí v břiše a nohou, nebo třeba postupným ubýváním svalové hmoty, bez nichž je cvičení nemyslitelné.

12647138_960948867314769_8787433791633835063_n

Ti, co s cvičením začínají, často ucítí, jak jim cvičení ubírá síly k běžnému životu, místo aby je tréninkem naopak získávaly.
Je třeba přemýšlet o tom, jak vhodně skloubit cvičení, výdej energie a její příjem, tak abyste měli dost energie pro cvičení ve fitku i pro život.

Pokud si nejste jisti, zda-li postupujete správně, nebojte se o této problematice diskutovat s našimi trenéry či využít našeho partnerství s nutričními specialisty ze Světa zdraví.

Nejezděte na rezervu, ale naopak, jeďme společně na plný plyn.

 

Komentovat na Facebooku
Příspěvek byl publikován v rubrice Rady a návody a jeho autorem je Plusfitness. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.