Power step


Step aerobic je klasickým aerobním cvičením, které se vyvinulo z rehabilitačního cvičení sestaveného pro pacienty po operacích kloubů. Cvičení Power step je navíc obohaceno o step (malý schůdek), díky němuž se cvičení stává intenzivnějším. Aerobní kroky s výškovým rozdílem díky stepu více zapojují dolní část těla. Step aerobic pomáhá tvarovat celé tělo, intenzivněji je zaměřen na nohy a hýždě.

Power StepPower step je účinnou formou aerobního cvičení vhodného pro všechny věkové kategorie. Cvičení je obohaceno o použití stepu (malého schůdku), který činní cvičení intenzivnější. Zapojením stepu překonává tělo výškový rozdíl, díky němuž zapojujeme více dolní část těla. Cvičení je zaměřeného na sílu, vytrvalost a posílení těla. Power step není náročný na choreografii a hudba je poměrně pomalá, ale výdej energie je větší než u běhu.

Power step nedoporučujeme těhotným ženám a při problémech s klouby až po konzultaci s lékařem či poradě s naším trenérem. Power step je velmi vhodný pro formování celkové postavy, není náročný na choreografii, kroky jsou snadno zapamatovatelné a zvládnutelné. Testy bylo dokázáno, že cvičením na Power stepech lze využít až o 6% více energie, než běháním a zároveň zatěžuje méně klouby – to už je důvod začít, co myslíte?

Komentovat na Facebooku