Zumba


Zumba vznikla tak, jako plno jiných běžných věcí v našem životě, náhodou. Kolumbijský fitness trenér Alberto „Beto“ Perez si v polovině 90. let na jednu svoji pravidelnou lekci aerobiku zapomněl kazetu s hudbou a použil tu, kterou poslouchal v autě po cestě na trénink. Improvizovaná hodina se skupině tak líbila, že po jejím vzoru rozvíjel zumbu dále. Do České republiky přišla Zumba v roce 2008 a její energie dosud strhla tisíce lidí.

Slovo „zumbare“ znamená ve španělštině „bavit se, rychle se hýbat nebo pozvat někoho na party. A jako na party si při cvičení budete připadat. Zumba nadchne ty, kteří mají v sobě živelnost a radost ze života, nebo ji v sobě chtějí probudit, zumba je pro ty, kteří rádi tančí. Můžete očekávat hodinu plnou latinskoamerických rytmů, jako je salsa, samba, flamenco, merengue, reggaeron, cha-cha, mambo, jive atd.

Zumba posiluje kardio-vaskulární systém, zvyšuje kondici a vytrvalost, rovnoměrně zatěžuje svaly celého těla, tvaruje břicho a zeštíhluje boky, pomáhá hubnout a to hlavně zábavnou formou. S kým jiným se naučíte Zumbu lépe, než s Elanií, která tance studovala v Africe a Brazílii.

Komentovat na Facebooku