Turbosolárium


Přijďte se k nám opálit!

solarij-hapro-lumina-v-48-xlc-intensive-stojeci-solarij-slika-1254140

Přijďte se opálit do našeho turbosolária. K dispozci je vertikální solárium LUMINA V class 48V XL High Intensive od holandského výrobce HAPRO.

Trubice splňují nejnovější normu ČSN EN 60335-2-27 EU

Trubice, které splňují normy EU, zaručují zdravé a bezpečné opálení. Při dodržení doporučené délky a intervalů opalovaní proškolenou obsluhou.

Ceny začínají již od 5,20 Kč za minutu!

Jako cenovou specialitu nabízíme za 690 Kč měsíčně neomezený vstup na solárko.

Výhody vertikálního solária jsou:

  • pocení pouze v malém měřítku
  • maximální hygiena výborné rovnoměrné opálení (krásně si opálíte i boční partie těla)
  • nevznikají bílá místa na zádech
  • dokonalý systém větrání (individuální nastavení – 3 možnosti teploty vzduchu)

Rezervace

Pondělí až pátek od 8:00 do 21:00 bez nutnosti rezervace. Pokud nechcete čekat, nebo preferujete jiné časy, kontaktujte nás na naší recepci a to telefonicky na čísle 777 006 392, emailem na adrese info@plusfitness.cz nebo využijte náš rezervační systém.

Rady pro využití našeho solária:

  • hodinu před a 2 hodiny po opalování se nesprchujte a nekoupejte, aby nedošlo k přerušení procesu pigmentace
  • odličte si make-up a zbytky parfému
  • používejte výhradně kosmetiku určenou do solária
  • sundejte si šperky (řetízky, náramky)

Princip opalování

Opálení není v principu nic jiného, než vlastní tělesná ochrana proti slunečnímu záření.Působením záření UV-B se aktivují zvláštní buňky pokožky (melanocity), aby vytvářely intenzivněji bílé melaninové pigmenty. Tyto pigmenty hnědnou na cestě do svrchních vrstev pokožky vlivem záření UV-A a kyslíku z krve (nepřímá pigmentace). Jestliže už proběhla určitá pigmentace předem, kůže okamžitě zhnědne působením záření UV-A (přímá pigmentace). Co se týče ochrany proti záření, přísluší záření UV-B další role. Způsobuje vytváření takzvané sluneční mozolnatosti, zasílení pokožky. Jestliže se vytvoří optimálně obě vlastní kožní ochranná opatření (pigmentace a sluneční mozol), lze dosáhnout až čtyřnásobné ochrany proti záření. Při umělém ozařování v soláriu probíhají tytéž procesy jako u přírodního slunění.

Je rozdíl mezi opalováním v soláriu a opalováním na slunci?

Při umělém ozařování v soláriu probíhají tytéž procesy jako u přírodního slunění. UV lampy v soláriu emitují kombinaci UV-A a UV-B záření, která je svým složením spektra záření podobná tomu slunečnímu. Při opalování na slunci hrají nejdůležitější roli faktory jako denní doba opalování, roční období, nadmořská výška, výskyt mraků, imise, blízkost rovníku, odrážející okolní povrch (vodní hladina, písečná pláž, asfalt, sníh…), apod. Můžeme říci, že opalování probíhá v nekontrolovaném prostředí. Výhodou opalování v soláriu je možnost regulace tohoto procesu: zvolíme si typ solária a nastavíme si opalovací čas vhodný pro náš fototyp a momentální zdravotní stav.

Jak se správně opalovat?

Pro správné, jinak řečeno co nejbezpečnější opalování naší pokožky platí několik pravidel. Hlavní pravidlo zní: veškerá expozice UV záření, ať venku nebo v soláriu, musí být postupná a mírná. U opalování záleží na pravidelnosti a postupném zvyšování dávek ozáření tak, aby nedošlo ke spálení pokožky. Maximální pigmentace může být vytvořena postupně v průběhu 8 až 10 opalování s intervalem 48 hodin. Každý klient solária nese odpovědnost za své opalování. Povinností provozovatele je poskytnout klientovi dostatek informací, aby se mohl k této odpovědnosti rozhodnout. Chování obsluhy, čistota, perfektní stav solárií a dostatek informací jsou prvními ukazateli správně vedeného solárního studia.